Akumulační nádrže Dražice

Akumulační nádrže slouží k akumulaci přebytečného tepla od jeho zdroje. Nádrže typu NAD slouží pouze k ukládání tepla v topném systému, typ NADO dovoluje i přímý ohřev užitkové vody ve vnitřní smaltované nádobě nebo její předehřev pro další ohřívač vody. Trubkové výměníky nelze použít pro průtokový ohřev teplé užitkové vody. 

Vše závisí na teplotě topné vody, která se akumuluje v nádrži. Zapojení s kotlem většinou dovoluje přímo ohřev TUV ve vnitřní nádrži na požadovanou teplotu, naopak zapojení na solární kolektory nebo tepelné čerpadlo TUV jen předehřeje a je nutné zařadit další (například) elektrický ohřívač vody, který dohřeje vodu na požadovanou teplotu nebo do akumulační nádoby namontovat elektrický dohřev, který umožňuje elektrická topná jednotka TJ 6/4" nebo topná příruba TPK.

Zařazení akumulační nádrže do topného systému s kotlem na tuhá paliva umožňuje optimální chod kotle na příznivé teplotě při provozu kotle. Pro zvýšení životnosti nádrže doporučujeme používat jako topné médium upravenou vodu, destilovanou vodu, dále je vhodné přidávat přípravky omezující korozi (inhibitory).

Zvolte podkategorii

Sleva30%
Dražice Akumulační nádrž NAD 250 v1 (s izolací)
Akumulační nádrž s polyuretanovou izolací (PUR 42 mm) a plechovým lakovaným pláštěm.
8 085 Kč/ks
na objednávku
Sleva30%
Dražice Akumulační nádrž NAD 500 v3
Akumulační nádrže NAD jsou vyráběny ve dvou provedeních – s přírubou s roztečí šroubů 210 mm pro mon...
9 779 Kč/ks
na objednávku
 

Celkem zboží v kategorii: 2