banner

Klimatizace

Realizace na klíč - klimatizace

 

Ikona: Návštěva a zaměření
Návštěva a zaměření
zaměření objektu realizace ZDARMA
Ikona: Konzultace a poradenství
Konzultace a poradenství
pomůžeme Vám s optimalizací ZDARMA
Ikona: Vypracujeme řešení
Vypracujeme řešení
podrobná cenová kalkulace ZDARMA
Ikona: Zrealizujeme
Zrealizujeme
kvalitně a v domluveném termínu

Nabízíme:

  • zaměření objektu realizace ZDARMA
  • odborné poradenství - pomůžeme Vám s optimalizací klimatizace ZDARMA
  • vypracujeme podrobnou cenovou kalkulaci se zajímavými slevami ZDARMA
  • realizujeme instalace všech komponent Vivax
  • zajišťujeme záruční a pozáruční servis

Neváhejte a kontaktujte nás.

 

Jak vybrat klimatizaci?

Na začátku při výběru klimatizace, byste si měli položit otázku, co vlastně od klimatizace očekáváte. Jak často ji chcete používat a jaký komfort by vám měla přinášet? Většina lidí si přeje chlazení, ale víte například i to, že v chladných dnech si můžete klimatizací i přitopit? Máte nějaké individuální požadavky na čistotu vzduchu, protože jste alergici? Chcete klimatizaci ovládat i vzdáleně, když jste mimo domov?

Pokud chcete klimatizaci do trvale užívaného interiéru, zaměřte se na trvale propojené klimatizační jednotky takzvané „splity“. Tyto klimatizace jsou složeny z vnitřní jednotky (výparníku) a vnější jednotky (kompresor/výměník). Pro klimatizování jedné místnosti se používají monosplitové, které jsou složeny z jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky. Multisplitové naopak slouží pro klimatizování více místností s tím, že mají jednu venkovní jednotku a například čtyři vnitřní jednotky pro klimatizování čtyř místností. Podle umístění vnitřní jednotky se dělí na nástěnné, kazetové, parapetní atd…

Klimatizace s principem tepelného čerpadla vzduch-vzduch

Moderní invertorové klimatizace pracují jako tepelná čerpadla vzduch – vzduch a umí díky odebírání tepla z interiéru chladit, ale také topit. Jsou určeny pro celoroční provoz s efektem až do venkovních teplot kolem -20°C. Zaručují tak komfort i v běžných zimních měsících. Vytápění na principu tepelného čerpadla vzduch – vzduch je velmi ekonomické a šetří svému majiteli náklady.

V okamžiku, kdy budete mít jasno, co vše by měla klimatizace umět, co od ní očekáváte, kde všude by měla být umístěna, je potřeba zvolit výkon jednotky. Ten musí odpovídat tepelným ztrátám (pro topení) i objemu odváděného tepla (pro chlazení). Při tepelné ztrátě vytápění interiéru např.: 4,5kW není vhodné používat klimatizaci s nižším výkonem např.: 3,5kW. Každopádně pokud jde o technické parametry, vždy se obraťte na odborníka. Pro stanovení výkonu chlazení platí stejné doporučení. Pro vaši rychlou orientaci platí jednoduché, ale velmi hrubé vodítko. V běžných prostorách se standardní výškou stropu do 3 m bez velkých prosklených ploch v půdorysu cca 27 m², může být použita jednotka o výkonu 2,5kW.


Klimatizace VIVAX

Klimatizace VIVAX se objevily na trhu již v roce 2004 a za jejich úspěchem stojí chytrá politika vývoje, špičková kvalita a dokonalý design – hodnoty, které potvrzují četná ocenění a certifikáty. Obchodní partneři, kteří si vybrali klimatizace VIVAX, velmi oceňují spolehlivost a špičkovou technologii.

Klimatizace VIVAX jsou vyrobeny tak, aby uspokojily různé cílové skupiny a vyznačují se špičkovým designem – lze si vybrat od současného designu pro moderní prostory až po klasický design pro tradičnější prostory. Zvláštní důraz je kladen na energetickou účinnost a tím i na vysoké ekologické standardy. Klimatizace VIVAX přinášejí i další funkce, které zajišťují pohodlný pobyt v místnosti jako je tichý chod při chlazení i vytápění místnosti a čistý vzduch zajišťovaný četnými filtry.

Široká škála kombinací

Široká nabídka venkovních jednotek a možnost připojení 2 až 5 vnitřních jednotek umožňuje široké uplatnění těchto klimatizací se zvláštním důrazem na komerční a bytové prostory. Vnitřní jednotky se dodávají v 5 různých verzích: nástěnná, kazetová, parapetní, parapetní-stropní a kanálová. Je možné si vybrat mezi 21 různými vnitřními jednotkami s rozsahem výkonu od 2,22 kW do 7,03 kW.

Nová technologická řešení

Klimatizace VIVAX jsou ideálním řešením pro klimatizaci obchodních nebo bytových prostor - jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky uživatele i klimatizovaného prostoru. Odolnost zařízení, rozumná cena a třída energetické účinnosti A++ jsou tou nejlepší volbou, která řadí VIVAX multi split DC invertory mezi přední klimatizace v tomto segmentu klimatizací.

Flexibilní umístění venkovní jednotky

Maximální délka instalace je až 80 m, což umožňuje velmi snadné umístění zařízení vzhledem k vnějším rozměrům objektu. Venkovní jednotku lze snadno umístit na střechu budovy nebo na nádvoří budovy, aby byl venkovní vzhled zachován.


Klimatizace Sinclair

Značka SINCLAIR se soustředí na oblast rezidenčních i průmyslových klimatizací. Poskytuje širokou nabídku řešení pro klimatizace do bytů, domů i komerčních budov. Díky vysoké pozornosti věnované výzkumu, vývoji, výrobě a následnému testování dosahují výrobky SINCLAIR vysoké spolehlivosti a stávají se tak čím dál oblíbenějšími. V nabídce produktů SINCLAIR najdete rozličná řešení pro váš domov. Výrobky značky SINCLAIR poskytují řešení pro chlazení i vytápění různých typů budov, ať už se jedná o byt, dům či komerční prostory různých druhů a velikostí.

Klimatizace SPECTRUM PLUS

Série SPECTRUM PLUS ze segmentu nástěnných klimatizací zaujme svým jedinečným designem. Tichý provoz a WiFi modul ve standardní výbavě je samozřejmostí. Jednotky z této série mimo jiné disponují 2-stupňovým kompresorem a možností topení do venkovní teploty až -30° C. Série klimatizací SPECTRUM PLUS zároveň využívá ekologicky šetrného chladiva R32, které výrazně snižuje dopad na životní prostředí a díky funkci Soft start nezatěžuje elektrickou síť při zapnutí.

Klimatizace MARVIN

Jako novinku pro rok 2022 Vám představujeme sérii Marvin ve 4 barevných variantách – bílá, černá, stříbrná a champagne. Cenově dostupné řešení pro Váš domov. Pohodlná regulace teploty je zajištěna funkcí „I FEEL“ a také WiFi modulem, díky kterému je možné ovládat klimatizaci pomocí Vašeho chytrého telefonu. Zároveň využívá ekologicky šetrného chladiva R32, které výrazně snižuje dopad na životní prostředí. Je vybavena UV lampou, pomocí které se nepřetržitě ozařuje výparník a proudící vzduch tak aby odstraňovaly bakterie pro komplexní a efektivní sterilizaci.

Kontaktujte nás