banner

Tepelná čerpadla na klíč

Realizace na klíč - tepelná čerpadla

 

Ikona: Návštěva a zaměření
Návštěva a zaměření
zaměření objektu realizace ZDARMA
Ikona: Konzultace a poradenství
Konzultace a poradenství
pomůžeme Vám s optimalizací ZDARMA
Ikona: Vypracujeme řešení
Vypracujeme řešení
podrobná cenová kalkulace ZDARMA
Ikona: Zrealizujeme
Zrealizujeme
kvalitně a v domluveném termínu

Nabízíme:

  • zaměření objektu realizace ZDARMA
  • odborné poradenství - pomůžeme Vám s optimalizací topného systému ZDARMA
  • realizujeme instalace tepelných čerpadel, akumulačních nádrží a všech ostatních komponent topení
  • vypracujeme podrobnou cenovou kalkulaci se zajímavými slevami ZDARMA
  • zajišťujeme záruční a pozáruční servis
  • zajistíme dotace NZU

Neváhejte a kontaktujte nás.


S firmou Regulus spolupracujeme už téměř 20 let, s PZP cca 15 let. Máme za sebou přes 150 instalací všech typů tepelných čerpadel od bytových, pro rodinné domy ale i firmy po celé ČR. Naši pracovníci musí absolvovat pravidelná školení ke kterým získáváme certifikáty pro instalace danných zařízení. Díky bohatým zkušenostem v této oblasti, můžeme nabídnout jen ty nejlepší služby, profesionální přístup i odvedenou práci a to vše za konkurenceschopné ceny. Naši nabídku pravidelně doplňujeme o nové typy tepelných čerpadel jak Regulus a PZP, tak i ostatních světových výrobců jako např. Viessmann, Vaillant, Nibe a Ivar CS. Budeme rádi, když se na nás s Vašim požadavkem obrátíte.

   


Co to jsou tepelná čerpadla?

Tepelné čerpadlo využívá energii, která zůstává ze slunečního záření ve vzduchu, zemi a vodě.

Princip práce je stejný jako u běžné ledničky, mrazáku nebo klimatizace. Tepelné čerpadlo má uzavřený oběh speciální látky - chladiva, která se za nízkých teplot vypaří a absorbuje do sebe energii. Páry chladiva jsou stlačeny kompresorem a tím se ohřejí. Za vyšší teploty chladivo v plynném stavu předá teplo do topné vody, změní se na kapalinu a celý cyklus se znovu opakuje.

Stejně jako mraznička může odebírat teplo z potravin i při teplotě -20 °C, tepelné čerpadlo může pracovat a odebírat teplo ze vzduchu, vody, nebo země i při extrémně nízkých teplotách. Topný faktor tepelného čerpadla vyjadřuje efektivitu jeho práce. Udává, kolikrát více energie tepelné čerpadlo dodá, než spotřebuje. Topný faktor klesá s klesající teplotou, při které energii získává.

Typy tepelných čerpadel

  • vzduch/voda: U tepelného čerpadla vzduch/voda prochází vzduch tepelným čerpadlem a přímo ohřívá chladivo ve výměníku (výparníku).
  • země/voda:Tepelné čerpadlo země/voda používá k přenosu tepla ze země do tepelného čerpadla biologicky rozložitelnou nemrznoucí kapalinu. Ta obíhá mezi zemním kolektorem a tepelným čerpadlem. Když kapalina přichází ze země do tepelného čerpadla, má teplotu asi 4 °C. Energie se z kapaliny předává chladivu, které cirkuluje v uzavřeném okruhu uvnitř tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo v kombinaci se slunečním kolektorem

Sluneční kolektory získávají teplo ze slunce přímo, slunce ohřívá svým zářením kapalinu uvnitř slunečního kolektoru. Ke svému provozu nepotřebuje solární systém téměř žádnou energii. Pokud využijete kombinace tepelného čerpadla se solárním systémem, využíváte sluneční energii přímo pomocí slunečních kolektorů k přípravě teplé vody a přitápění. V chladných dnech využíváte sluneční energii nepřímo pomocí tepelného čerpadla.

U zemních tepelných čerpadel můžete teplo získané solárním systémem ukládat v létě do vrtů. V zimě pak tepelné čerpadlo využívá vyšší teplotu z vrtu a pracuje s vyšším topným faktorem. Pro chlazení můžete v letním období využívat přímo chlad z vrtu (bez tepelného čerpadla), při vyšších nárocích na chlazení lze zvýšit chladicí výkon využitím tepelného čerpadla.


Tepelná čerpadla Regulus - CTC Enertech

Regulus Vám nabízí vynikající tepelná čerpadla CTC, která jsou vyráběna renomovanou švédskou firmou Enertech s 90letou tradicí. Při vývoji nových modelů CTC uplatňuje nejnovější technologie pro dosažení špičkových parametrů, ale díky velkosériové výrobě je cena jejich tepelných čerpadel velmi příznivá.

Jaký je sortiment tepelných čerpadel Regulus CTC a jejich příslušenství?

Nabídku netvoří jen tepelná čerpadla, ale celý systém, který umožňuje optimálně využít tepelné čerpadlo pro vytápění i přípravu teplé vody s možností využití i dalších obnovitelných zdrojů energie, například solární energie nebo biomasy. Vzduchové tepelné čerpadlo si můžete vybrat ze široké nabídky výkonových typů a podle Vašich požadavků sestavit optimální zdroj pro Váš dům.

Zemní tepelná čerpadla mohou získávat teplo z hlubinného vrtu nebo z plošného zemního kolektoru. Každé tepelné čerpadlo má svoji vlastní řídicí elek-troniku, která ovládá jeho chod. S elektronikou tepelného čerpadla může ko-munikovat inteligentní regulátor IR 12, který dokáže řídit i celý otopný systém a zároveň může ovládat kaskádu až deseti tepelných čerpadel.

Komplexním řešením je kompaktní jednotka EcoZenith, která obsahuje všechny prvky obvyklé domácí kotelny. Zajišťuje přípravu teplé vody, obsahuje akumulační nádrž, elektronický regulátor a inteligentně spínaná elektrická topná tělesa. Ve verzi EcoHeat je v ní vestavěné zemní tepelné čerpadlo. Vytápění domu a parametry otopného systému lze v případě využití inteligentního regulátoru IR 12 sledovat a ovládat jednoduše přes internet.

 


Česká tepelná čerpadla PZP

Společnost PZP HEATING, a.s. je dceřinou společností významného výrobce v oblasti vytápění a sanitární techniky Kermi GmbH, jehož prostřednictvím jsme také součástí velkého švýcarského koncernu Arbonia Group. Se silným zázemím jsme tak schopni držet krok s dobou a dodávat současně i velice kvalitní produkty s nadstandardní zárukou a garancí servisu.

Tepelná čerpadla PZP splňují nejnáročnější požadavky. Jedná se o plně český produkt z výrobního závodu v Dobrém u Dobrušky. Každý výrobek je pečlivě testován. Zde se dozvíte, proč jsou naše tepelná čerpadla špičkové kvality a co nabízí.

Tepelná čerpadla PZP jsou certifikována Státním zkušebním ústavem v Brně. Kvalita výrobků a energetické parametry tepelných čerpadel udávaných výrobcem byly prověřeny renomovanými zkušebními ústavy: TÜV Industrie-Service v Mnichově, Výzkumné a vývojové centrum Arsenal ve Vídni, Centrum pro testování tepelných čerpadel WPZ ve švýcarském Buchsu.

Na základě těchto certifikátů a zkušebních protokolů byla po důkladném přezkoumání přidělena evropská značka kvality. Trvale vysoký standard kvality je základem spolehlivosti, garance špičkových energetických parametrů a ochrany životního prostředí.

Kontaktujte nás