banner

Čistírny, jímky, filtry na klíč

Realizace na klíč - jímky, septiky, filtry

 

Ikona: Návštěva a zaměření
Návštěva a zaměření
zaměření objektu realizace ZDARMA
Ikona: Konzultace a poradenství
Konzultace a poradenství
pomůžeme Vám s optimalizací ZDARMA
Ikona: Vypracujeme řešení
Vypracujeme řešení
podrobná cenová kalkulace ZDARMA
Ikona: Zrealizujeme
Zrealizujeme
kvalitně a v domluveném termínu

Nabízíme:

 • zaměření objektu realizace ZDARMA
 • odborné poradenství - pomůžeme Vám s optimalizací odpadního systému ZDARMA
 • vypracujeme podrobnou cenovou kalkulaci se zajímavými slevami ZDARMA
 • realizujeme instalaci čističek odpadních vod, septiků, jímek, biologických a zemních filtrů, dešťových programů, přečerpávacích stanic nebo vodoměrných šachet
 • zajišťujeme a organizujeme instalatérské a výkopové zemní práce a práce s těžkou technikou
 • zajišťujeme záruční a pozáruční servis
 • zajistíme výrobu na míru dle požadavků zákazníka
 • zajistíme dotace NZU pro dešťový program

Neváhejte a kontaktujte nás.


ČOV od Ekocis

Domácí čistírny odpadních vod, někdy také čističky odpadních vod (zkráceně ČOV) jsou ideálním řešením pro všechny domácnosti, které nemají přístup k veřejné kanalizaci. Čistírna si efektivně a ekologicky poradí s odpadní vodou jakéhokoli objektu či domácnosti bez ohledu na velikost.

Nečekejte, až k vám dovedou kanalizaci, ani neplaťte za vývoz jímky nebo septiku. Bakterie v ČOV rozloží znečištění ve vodě s 97% účinností. Částice se usazují v kalojemu, který stačí dvakrát ročně odsát a využít ho třeba do kompostu. Pořiďte si domácí čistírnu a vyřešte otázku odpadní vody jednou provždy!

 

Pro jaké objekty jsou určeny čističky EK-S?

 • domy, chalupy, chaty
 • hotely, kempy, motely, benzínové stanice atd.

Čističky EK-S lze kombinovat ze 2 - 4 kusů a tím dosáhnout kapacity až 800 EO, čímž je mohou využívat i menší obce. Tyto instalace je nutné konzultovat s projektantem, výrobcem a provozovatelem ČOV a navrhnout je s přihlédnutím k místním obecním poměrům a požadavkům.

Další kladné vlastnosti biologické ČOV

 • jednoduchá obsluha
 • nízké náklady na elektrickou energii

Domácí čistírna odpadních vod není nic složitého

Naše domácí čistírny odpadních vod se vyznačují velmi jednoduchou konstrukcí. Jsou tvořeny dvěma základními částmi:

 1. První je plastová nádrž ve tvaru válce o výšce 1,5 metru a průměru 1,3 metru. Nádrž je rozdělena na několik sektorů, v nichž probíhají různé biologické procesy vedoucí k odbourání odpadu.
 2. Druhou, podstatně menší, ale neméně důležitou část představuje kompresor, který skrze několik ventilů vhání do ČOV vzduch. Právě v precizním nastavení vzduchových ventilů spočívá správné fungování čističky odpadních vod.

Naše ČOV jsou certifikované dle  ČSN EN 12566-3+A2:2014 a to státním zkušebním ústavem (SZÚ Brno s.p.) a jsme tak jedni z mála  v ČR s tímto osvědčením. Čistírna splní NV č.401/2015 Sb., a NV č.57/2016Sb.


Plastové jímky

Polypropylenové nádrže jsou mimořádně odolným, bezpečným a praktickým způsobem pro uchování nejen kapalných, ale také sypkých materiálů včetně chemikálií. Díky plastové konstrukci tyto jímky nepodléhají korozi, jsou cenově dostupné, manipulace s nimi je snadná a osazení bezproblémové. Není nutné o ně nijak speciálně pečovat, a přesto vydrží sloužit celá léta. Nádrže jsou vyrobeny z polypropylenových konstrukčních desek.

Technologie výroby i mimořádně kvalitní zpracování zajišťují vysokou míru bezpečnosti proti úniku uskladněného materiálu. Dodáváme několik typů plastových nádrží s širokou variabilitou použití a osazení - můžete je umístit ven, dovnitř, případně zakopat.

Co můžete v polypropylenové nádrži uskladnit

 • Odpadní vodu
 • Dešťovou vodu
 • Pitnou i technickou vodu
 • Granuláty a sypké materiály nejen pro potravinářský průmysl
 • Kapaliny vyjma hořlavých
 • Chemikálie a jiné agresivní látky


Inteligentní dešťový program, to je víc než jen nádrž na vodu

Využívejte dešťovou vodu efektivněji, než jen na zalévání ze sudu. Inteligentní dešťový program, který lze použít i pro chod domácnosti, vám ušetří přes polovinu nákladů na pitnou vodu.

Kromě toho šetříte také životní prostředí, protože neplýtváte pitnou vodou a nevpouštíte do půdy chlór a sůl. Dešťová voda je měkká, je tedy prospěšnější pro rostliny i pro domácí spotřebiče (nezpůsobuje vodní kámen). Spotřebiče tak mají delší životnost a vy opět šetříte.

6 dobrých důvodů, proč si pořídit dešťový program

 • vaše účty za vodu klesnou o více než 50 %
 • vodu využíváte na zahradě i v domácnosti
 • nádrž je uložená pod zemí, nepřekáží vám jako sud s vodou
 • šetříte životní prostředí
 • systém funguje automaticky, o nic se nestaráte
 • vyberete si přesně ten typ programu, který je pro vás nejvhodnější

Počítejte s námi: Čtyřčlenná rodina spotřebuje průměrně 600 l pitné vody za den, tj. 30 Kč denně. Ušetříte-li s dešťovým programem polovinu vody, investice do něj se vám vrátí za necelé 3 roky. Životnost dešťového programu je přitom více než 20 let.

Typy dešťového programu dle využití:

NDV - na zahradě i v domácnosti

V případě, že chcete kompletní dešťový program s rozvody vody v domě, využijete systémy typu NDV-EK s plastovým zásobníkem 1-25 m3. Systém je kompletní a zahrnuje technologii čerpání, filtry přítoku i výtlaku a automatické dopouštění z vodovodního řádu pro případ, že dojde dešťová voda.

NDA - k zalévání

Jestliže chcete dešťovou vodu využívat na jednoduché zalévání nebo mytí auta, postačí vám typ NDA. Samonosnou nádrž na dešťovou vodu typu NKL-EK o objemu 4-18 m3 můžete vystrojit automatickou vodárnou v plastovém kontejneru.

NDP - k zalévání i využití vody pod tlakem

Pro pravidelné využití dešťové vody na zahradě i do automatických zavlažovacích systémů si pořiďte typ NDP. Jedná se o jímku na dešťovou vodu NKL-EK s vestavěnou automatickou technologií (vodárna, nebo ponorné čerpadlo s potřebným tlakem). Nádrž můžeme vystrojit také filtrem pro zachycení hrubých nečistot.

Původní princip s modernější technologií

Zjednodušeně řečeno funguje dešťový program podobě jako sud z naší zahrádky. Avšak technické a technologické řešení je na vyšší a modernější úrovni. Každý systém se skládá z vodotěsné jímky svařené z polypropylenových dílců s masivním žebrováním. Nádrž (jímka) je uložená pod zemí a je vystrojená vybranou technologií NDV, NDA či NDP. Každá je opatřená přítokovým hrdlem ND 100-150 a přepadovým potrubím ND 100-150. Dle velikosti jsou nádrže samonosné nebo určené k obetonování.

Jak funguje dešťový program:

Zachytí vodu ze střechy → pomocí filtru vodu vyčistí od mechanických nečistot → vodu zachytí v retenční nádrži → využijete ji na zalévání i pro přívod do domácnosti.


Jímky, septiky a nádrže přizpůsobíme vašim požadavkům

Polypropylenové nádrže EKOCIS jsou vysoce konfigurovatelné dle vašich požadavků. Nejde přitom jen o tvar a rozměry. Na vaše přání mohou být navíc opatřeny technologickými přepážkami, otvory pro napojení potrubí, pevným nebo odnímatelným víkem a dalšími periferiemi.

Standardně dodáváme nádrže jako otevřené, nebo se záklopy s  výztuhami a montážními vstupy pro zakopání do země. Nejsme ničím omezování a vyrobíme plastovou jímku ve vámi zadaném rozměru a povrchové úpravě v závislosti na použití.

Jímky a nádrže splňují požadavky vyhlášky MZd. č. 37/2001 Sb. o hygienických požadavcích na výrobky přicházející přímo do styku s vodou a vyhlášku MZd. č. 38/201 Sb. o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami. Každý vyrobený kus navíc prochází zkouškou vodotěsnosti.

Kontaktujte nás