Články

Jak vybrat dřezovou baterii

Jak vybrat dřezovou baterii

Dřezová baterie je jedna z nejpoužívanějších baterií v domácnosti. I když se může zdát, že její role je kvůli myčce na nádobí překonána, tak opak je pravdou. Je proto opravdu důležité, vybrat ten správný typ.

Jak vybrat sprchový kout

Jak vybrat sprchový kout

Sprchové kouty nebo také obecně zástěny, jsou dlouhodobě nejoblíbenějším řešením sprchového prostoru. Nabízí jednoduchou a rychlou instalaci zpravidla do rohu koupelny a oproti vaně šetří energii i vodu.

Jak vybrat umyvadlovou baterii

Jak vybrat umyvadlovou baterii

Prvním pravidlem je, že umyvadlová baterie by měla být ze stejné designové řady baterií, kterou budete instalovat v celé koupelně. Baterie bude následně ladit se sprchovou, vanovou či bidetovou.

Jak vybrat sprchovou baterii

Jak vybrat sprchovou baterii

Prvním pravidlem je, že sprchová baterie by měla být ze stejné designové řady baterií, kterou budete instalovat v celé koupelně. Baterie bude následně ladit s umyvadlovou, vanovou či bidetovou.

Jak vybrat vanovou baterii

Jak vybrat vanovou baterii

Prvním pravidlem je, že vanová baterie by měla být ze stejné designové řady baterií, kterou budete instalovat v celé koupelně. Baterie bude následně ladit s umyvadlovou, sprchovou či bidetovou.

Jak vybrat podomítkovou baterii

Jak vybrat podomítkovou baterii

Podomítkové baterie v sobě skrývají moderní stylové řešení pro Vaši koupelnu s širokým využitím. Tyto baterie mají lepší design, protože to, co nemá být vidět, je schované pod omítkou. Jednodušeji se i čistí, protože nemá téměř žádné záhyby, ve kterých se drží nečistoty. Tento model oceníte nejen v moderní koupelně z hlediska designu a čistých linií, ale i v malých koupelnách, protože baterie je tenká a nevyčnívá do prostoru před sebe. 

Jak vybrat sprchové dveře

Jak vybrat sprchové dveře

Pokud preferujete rychlou sprchu před vanou a máte v koupelně niku (nika=vyzděný výklenek), nebo se ji chystáte zhotovit, jsou sprchové dveře správným řešením. Dveře v nice nemají boční skleněné stěny, což zaručuje snadnější údržbu, ale také celková stabilita sprchy (hlavně u širších rozměrů) je na daleko lepší úrovni. Snadnou údržbu ocení každá žena hospodyně a vyšší stabilitu a pevnost mohou ocenit osoby se sníženou pohyblivostí, pro které je vhodné vybrat dveře s bezbariérovým vstupem. Bezbariérový vstup tvoří extra nízká prahová lišta, kterou najdete u bezrámových a některých polorámových typů. Některé typy prahovou lištu vůbec nemají.

Jak vybrat Walk-In sprchovou zástěnu

Jak vybrat Walk-In sprchovou zástěnu

Sprchové zástěny, nebo také lidově sprchové kouty >Walk-In přinášejí nejmodernější řešení každodenní hygieny. Jedná se o bezdvéřové systémy tvořené jednou až dvěmi skleněnými stěnami a vrchní stabilizační vzpěrou. Tyto stěny oddělí sprchový prostor, ale opticky nenaruší celkovou harmonii koupelny. Walk-In tak působí velmi elegantně, moderně a nadčasově.

Jak vybrat sprchový box

Jak vybrat sprchový box

Potřebujete rychle a elegantně vyřešit sprchování na místech, kde je problém s instalací klasického sprchového koutu? Nechcete se pouštět do celkové rekonstrukce koupelny? Tak právě pro vás jsou zde sprchové boxy, které nabízí komplexní řešení sprchového prostoru.

Jak vybrat sprchovou vaničku

Jak vybrat sprchovou vaničku

Sprchové vaničky instalujeme pod sprchové kouty resp. zástěny. Základním pravidlem je, že tvarem a rozměrem musí vanička odpovídat sprchové zástěně pod kterou ji budeme instalovat.

Jak vybrat sprchový žlab

Jak vybrat sprchový žlab

Sprchový žlab nebo také odtokový kanálek plně nahrazuje svou funkcí sprchovou vaničku a zároveň nenarušuje celkovou harmonii koupelny. Při plánování uspořádání koupelny a rozměrů sprchového koutu nebudete prostorově limitováni, a navíc vnesete do koupelny originální design šitý na míru vašeho domova. Sprchový žlab se také používá v situaci, kdy tvarově ani velikostně neodpovídá sprchová vanička sprchovému koutu, ale stále častějším důvodem (jak je zmíněno výše) je moderní a čistý vzhled. Dlažba v koupelně plynule navazuje na sprchový prostor. Tím je zároveň vytvořen i bezbariérový přístup.

/clanky/desky-pod-umyvadlo

Desky pod umyvadlo

Desky pod umyvadlo v moderních dekorech, k dispozici v šířkách do 250 cm. Desky lze upevnit na stěnu pomocí designových konzolí, které můžou sloužit jako praktický držák ručníků. Pod čelní stranu desky lze instalovat sušák osušky. Na přání lze vyrobit jakoukoliv šířku desky z MDF do 250 cm a také zmenšit i hloubku desky - cena na dotaz.