Jak vybrat sprchový box

Potřebujete rychle a elegantně vyřešit sprchování na místech, kde je problém s instalací klasického sprchového koutu? Nechcete se pouštět do celkové rekonstrukce koupelny? Tak právě pro vás jsou zde sprchové boxy, které nabízí komplexní řešení sprchového prostoru.

Instalace

Sprchové boxy na rozdíl od sprchových koutů mají zadní stěny, odpadá tedy problém s obkládáním zdí, tím si ušetříte spoustu času a starostí. Stačí je pouze napojit na zdroj vody a připojit odpad. Nejčastěji je proto umisťujeme do chat a chalup, nebo také do firemních provozů, ale i do starších bytů a domů.

Pokud výrobce neuvádí jinak, každý sprchový box je potřeba nejdříve sestavit. Jelikož se jedná o výrobek obsahující spoustu částí (viz. kapitola Výbava), je lepší celou instalaci přenechat zkušenému řemeslníkovi.

Ukázka velikosti sprchového boxu
Druhá ukázka velikosti sprchového boxu

Jaké otevírání zvolit?

Na výběr jsou 4 typy otevírání: jednokřídlé a dvoukřídlé tzv. lítačky, otočné, resp. pivotové a bestsellerem jsou opět posuvné, které zastupují nejširší nabídku. Každý typ má své výhody a nevýhody.

Tvar a rozměry

Klasickým a oblíbeným sprchovým boxem stále zůstává čtvrtkruh v rozměru 80x80 a 90x90 cm. Ten může být i v asymetrickém provedení, které uvnitř nabídne více místa, ale nezabere o moc více prostoru v koupelně. Jedná se nejčastěji o rozměry 100x80, 120x80 a 120x90 cm. Stejné rozměry také nabízí obdelníkový sprchový box, který oproti asymetrickému nemá zaoblený roh. Čtvercové sprchové boxy z naší nabídky začínají již na rozměru 70x70 cm a dále pokračují klasikou 80x80 a 90x90 cm. Rozměr 100x100 cm u sprchových boxů nenajdete.

Ukázka tvaru sprchového boxu: čtverec
Ukázka tvaru sprchového boxu: čtvrtkruh
Ukázka tvaru sprchového boxu: obdélnik
Profil chrom

Materiály

Výplně dveří a bočních stěň zpravidla vždy tvoří bezpečnostní sklo v tloušťce 5, 6 nebo 8 mm. Opět zde můžete vybírat z čirého tzv. transparentního skla, nebo z některých neprůhledných, nebo dekorovaných variant. Zadní stěny jsou vyrobeny z plastu. Sprchová vanička boxu je nejčastěji vyrobena z akrylátu, který je teplý na dotek, ale časem může např. prasknout. Novinkou jsou sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru, která je oproti akrylátu studená, ale při správné údržbě vydrží spoustu let. Profily resp. rámy jsou vyrobeny z hliníku v provedení chrom, satin nebo bílá.

Výbava

Každý sprchový box z naší nabídky je vybaven tak, aby se mohl ihned používat bez nutnosti dokupovat další součásti. Základní výbava vždy obsahuje: sprchovou vaničku vč. sifonu, všechny stěny a dveře boxu a také baterii se sprchou. Lépe vybavené typy navíc nabídnou termostatickou baterii, hlavovu sprchu, sedátko a poličku. Dále můžete vybírat sprchové boxy se stropem nebo otevřené bez stropu. Uzavřené boxy s horním krytem nabízí komfortnější mikroklima, udržují teplo a zabraňují úniku páry do okolního prostoru.

Sprchové boxy s hlubokou vaničkou elegantně nahradí vanu tam, kde se klasická vana nevejde. Možnost napuštění vaničky ocení zejména rodiny s malými dětmi. V hluboké vaničce se dají vykoupat děti, nebo vyprat drobné prádlo. Pohodlnou relaxaci nabízí sprchové boxy se sedátkem, tyto boxy jsou vhodné jak pro seniory, tak i pro ty, kteří si rádi při sprchování odpočinou.

Výbava tvaru sprchového boxu
Výbava tvaru sprchového boxu
Výbava tvaru sprchového boxu
Parní sprchový box

Parní sprchový box

Ti, kteří mají rádi parní lázně, si je nyní mohou zřídit ve své koupelně zakoupením parního boxu. Parní sauna či turecká lázeň, jak je také někdy nazývána, se užívá při nižších teplotách, což je oproti klasickým finským saunám šetrnější k celému organismu. Teplota páry dosahuje 40–60 °C při 100% vlhkosti vzduchu. Odpočinek v parní lázni tedy může dle pocitů každého trvat v rozmezí 20-40 min a uvolní tak dýchací cesty, vyčistí pokožku, uklidní mysl a celkově posílí organismus. Parní sprchový box obsahuje: parní vyvíječ, sedátko, masážní trysky, příjemné LED osvětlení a často také rádio.

Neváhejte a nechte se inspirovat naší nabídkou.

Série sprchových boxů