Jak vybrat umyvadlovou baterii

Prvním pravidlem je, že umyvadlová baterie by měla být ze stejné designové řady baterií, kterou budete instalovat v celé koupelně. Baterie bude následně ladit se sprchovou, vanovou či bidetovou.

Instalace umyvadlové baterie

Stojánková
Stojánková

Jedná se o nejoblíbenější typ, který najdeme ve většině domácností. Baterie v nízkém provedení instalujeme na umyvadlo do připraveného otvoru. Vysoké baterie jsou vhodné k umyvadlům na desku, které si stále získávají větší oblibu v klasických, moderních i retro koupelnách. Tyto baterie se instalují do umyvadlové resp. nábytkové desky.

Nástěnná rozteč 100 nebo 150 mm
Nástěnná rozteč 100 nebo 150 mm

Tento typ umyvadlové baterie se instaluje na stěnu a zahrnuje dvě rozteče. Do starých staveb je rozteč přívodu vody 100 mm, do novostaveb je to 150 mm. Pro rozteč 150 mm je nabídka mnohem širší, jelikož se dnes jedná o standardní řešení, které najdeme ve většině domácností.

Podomítková
Podomítková

Dalším typem umyvadlové baterie je podomítková. Jak název napovídá, tento typ se instaluje na zeď, ale tělo a přívody vody jsou skryté pod omítkou což pomůže dotvořit elegantní dojem. Toto řešení se nejlépe hodí do moderní a nadčasové koupelny.

Výbava a design

Kvalitní, ale i cenově dostupné baterie jsou dnes osazeny keramickou kartuší, která zaručuje delší životnost a pohodlné ovládání. Umyvadlové baterie se také nabízí s výpustí, nebo bez výpustě. Jedná se o malou páčku na zadní straně baterie, kterou ovládáte uzavření či otevření umyvadlové výpustě.

Velká část baterií se vyrábí v povrchové úpravě chrom. V současné době jsou ale stále oblíbenější barevné varianty. Bílá barva či kombinace bílá chrom je symbolem čistoty a elegance. Černá? Ano i tato barva se do koupelny jistě hodí a je symbolem moderního a nadčasového vzhledu. Bronz, mosaz nebo zlato? Ano i tyto luxusní a retro povrchové varianty baterií máme v nabídce.

Výbava a design
Údržba = čistota a delší životnost

Údržba = čistota a delší životnost

Vodní kámen je největší nepřítel koupelen, proto je nutná pravidelná údržba, ale i prevence. Na vodovodní řád lze nainstalovat změkčovací filtr, který zamezuje tvorbě vodního kamene. Jelikož se ale jedná o poměrně drahé zařízení je pro spoustu hospodyň klasickým řešením hadřík, nebo houbička a speciální čistící přípravek. Zejména u barevných variant baterií jako např.: bílá, černá apod. je potřeba používat správné čistící prostředky, dle návodu výrobce.

Neváhejte a nechte se inspirovat naší širokou nabídkou umyvadlových baterií.

Série umyvadlových baterií