Prvním pravidlem je, že umyvadlová baterie by měla být ze stejné designové řady baterií, kterou budete instalovat v celé koupelně. Baterie bude následně ladit se sprchovou, vanovou či bidetovou.

Instalace umyvadlové baterie

Stojánková

Jedná se o nejoblíbenější typ, který najdeme ve většině domácností. Baterie v nízkém provedení instalujeme na umyvadlo do připraveného otvoru. Vysoké baterie jsou vhodné k umyvadlům na desku, které si stále získávají větší oblibu v klasických, moderních i retro koupelnách. Tyto baterie se instalují do umyvadlové resp. nábytkové desky.

Nástěnná rozteč 100 nebo 150 mm

Tento typ umyvadlové baterie se instaluje na stěnu a zahrnuje dvě rozteče. Do starých staveb je rozteč přívodu vody 100 mm, do novostaveb je to 150 mm. Pro rozteč 150 mm je nabídka mnohem širší, jelikož se dnes jedná o standardní řešení, které najdeme ve většině domácností.

Podomítková

Dalším typem umyvadlové baterie je podomítková. Jak název napovídá, tento typ se instaluje na zeď, ale tělo a přívody vody jsou skryté pod omítkou což pomůže dotvořit elegantní dojem. Toto řešení se nejlépe hodí do moderní a nadčasové koupelny.

Výbava a design

Kvalitní, ale i cenově dostupné baterie jsou dnes osazeny keramickou kartuší, která zaručuje delší životnost a pohodlné ovládání. Umyvadlové baterie se také nabízí s výpustí, nebo bez výpustě. Jedná se o malou páčku na zadní straně baterie, kterou ovládáte uzavření či otevření umyvadlové výpustě.

Velká část baterií se vyrábí v povrchové úpravě chrom. V současné době jsou ale stále oblíbenější barevné varianty. Bílá barva či kombinace bílá chrom je symbolem čistoty a elegance. Černá? Ano i tato barva se do koupelny jistě hodí a je symbolem moderního a nadčasového vzhledu. Bronz, mosaz nebo zlato? Ano i tyto luxusní a retro povrchové varianty baterií máme v nabídce.

Údržba = čistota a delší životnost

Vodní kámen je největší nepřítel koupelen, proto je nutná pravidelná údržba, ale i prevence. Na vodovodní řád lze nainstalovat změkčovací filtr, který zamezuje tvorbě vodního kamene. Jelikož se ale jedná o poměrně drahé zařízení je pro spoustu hospodyň klasickým řešením hadřík, nebo houbička a speciální čistící přípravek. Zejména u barevných variant baterií jako např.: bílá, černá apod. je potřeba používat správné čistící prostředky, dle návodu výrobce.

Neváhejte a nechte se inspirovat naší širokou nabídkou umyvadlových baterií.