Jak vybrat sprchový žlab

Sprchový žlab nebo také odtokový kanálek plně nahrazuje svou funkcí sprchovou vaničku a zároveň nenarušuje celkovou harmonii koupelny. Při plánování uspořádání koupelny a rozměrů sprchového koutu nebudete prostorově limitováni, a navíc vnesete do koupelny originální design šitý na míru vašeho domova. Sprchový žlab se také používá v situaci, kdy tvarově ani velikostně neodpovídá sprchová vanička sprchovému koutu, ale stále častějším důvodem (jak je zmíněno výše) je moderní a čistý vzhled. Dlažba v koupelně plynule navazuje na sprchový prostor. Tím je zároveň vytvořen i bezbariérový přístup.

Sprchový žlab

Jaká je vhodná délka?

Délka sprchového žlabu může vycházet z velikosti resp. šířky sprchového prostoru, ale nejdůležitější je průtok vody. Ten udávají zařízení, které ve sprše používáte. Např. ruční sprcha bude mít menší průtok než horní hlavová apod. Většina ručních sprch má průtok do 10 l/min., hlavové 10-20 l/min., vše především záleží na průměru hlavice popř. technologii výrobce a tlaku vody ve vašem vodovodním řádu. Vypadá to složitě, ale není. Valná většina žlabů z naší nabídky má dostačující průtok pro ruční i horní sprchu, kterou používá většina uživatelů. Pokud si ale stále nejste jisti, neváhejte nás kontaktovat.

Průtok sifon
Sprchový žlab nerez
Sprchový žlab plast

Materiály

Tělo sprchového žlabu je vyrobeno z plastu (levnější varianta) nebo nerezové oceli, vrchní krycí mřížka je vždy z nerezu, nebo pro vložení dlažby. Ani jednou z variant neuděláte chybu. Plasty jsou dnes na vysoké úrovni a při správném používání vydrží opravdu dlouho. Jen se musíte vyvarovat užití různých chemických čističů odpadů. Čtěte proto vždy pozorně popis a návod výrobce. Kvalitní sifon žlabu by měl obsahovat také zápachovou uzávěru.

Instalace

Pokud se rozhodnete pro sprchový kanálek, tak je potřeba myslet na jeho instalaci včas. Pro zabudování do podlahy je také potřeba dostatek prostoru, proto vždy prostudujte technický výkres s rozměry. Sifony sprchových kanálků mají různé směrové vývody. Standardním provedením je sifon-odpad na středu žlabu, který mabízíme v mnoha provedeních. Dále můžete volit z odpadu vlevo nebo vpravo. Současně je velmi důležité provedení řádné hydroizolace celého sprchového prostoru. Samozřejmostí je i správně vyspádovaná dlažba se sklonem 1,5-2,5 stupně.

Dle typu je instalace možná:

Instalace sprchového žlabu

Tak neváhejte a nechte se inspirovat naší nabídkou.