Jak vybrat vanovou baterii

Prvním pravidlem je, že vanová baterie by měla být ze stejné designové řady baterií, kterou budete instalovat v celé koupelně. Baterie bude následně ladit s umyvadlovou, sprchovou či bidetovou.

Instalace vanové baterie

Podomítková
Podomítková

Dalším typem vanové baterie je podomítková. Jak název napovídá, tento typ se instaluje na zeď, ale tělo a přívody vody jsou skryté pod omítkou čímž dotváří celkový elegantní dojem. Toto řešení se nejlépe hodí do moderní a nadčasové koupelny. Podomítkové baterie dále rozdělujeme dle počtu vývodů. Podomítkovou betrii do vany volíme s 2, nebo 3 vývody. Na tyto vývody se připěvňuje buď vanový výtkok a ruční sprcha (2 vývody), nebo vanový výtkok, ruční a hlavová sprcha (3 vývody). Více v článku: Jak vybrat podomítkovou baterii.

Nástěnná rozteč 100 nebo 150 mm
Nástěnná rozteč 100 nebo 150 mm

Základní a všem známý typ baterie se instaluje na stěnu a zahrnuje dvě rozteče. Do starých staveb je rozteč přívodu vody 100 mm, do novostaveb je to 150 mm. Právě pro rozteč 150 mm je nabídka mnohem širší, jelikož se dnes jedná o standardní řešení, které najdeme ve většině domácností. Dále můžete vybírat z moderních pákových, ale i klasických retro baterií s kohoutkovým ovládáním.

Termostatické vanové baterie

Termostatické vanové baterie

Z hlediska komfortu a bezpečí doporučujeme do každé vany termostatickou baterii. Je to pohodlí, na které si velice rychle zvyknete. Odpadá zdlouhavé nastavování požadované teploty vody, nastavenou teplotu udržuje baterie sama.  Obsahuje i bezpečnostní dětskou pojistku a tím chrání proti opaření. Termostatické baterie můžete zakoupit v rozteči 150 mm, nebo jako podomítkové či na okraj vany.

Výbava a design

K vanové baterii budete jistě potřebovat alespoň ruční sprchu s držákem. Veškeré příslušenství můžete zakoupit zvlášť a vybrat si přesně to, co Vám nejlépe vyhovuje. Anebo si můžete vybrat vanový set, který obsahuje ruční sprchu vč. hadice a pevný, nebo posuvný držák na zeď. Tyto sety jsou často designově sladěny a navíc Vám odpadne zdlouhavé vybírání. Pro nejrychlejší výběr lze zakoupit vanové sady vč. baterie.

Kvalitní, ale i cenově dostupné baterie jsou dnes osazeny keramickou kartuší, která zaručuje delší životnost a pohodlné ovládání.

Velká část baterií se vyrábí v povrchové úpravě chrom. V současné době jsou ale stále oblíbenější barevné varianty. Bílá barva či kombinace chrom/bílá je symbolem čistoty a elegance. Černá? Ano i tato barva se do koupelny jistě hodí a je symbolem moderního a nadčasového vzhledu. Bronz, mosaz nebo zlato? Ano i tyto luxusní a retro povrchové varianty baterií máme v nabídce.

Výbava a design
Údržba = čistota a delší životnost

Údržba = čistota a delší životnost

Vodní kámen je největší nepřítel koupelen, proto je nutná pravidelná údržba, ale i prevence. Na vodovodní řád lze nainstalovat změkčovací filtr, který zamezuje tvorbě vodního kamene. Jelikož se ale jedná o poměrně drahé zařízení je pro spoustu hospodyň klasickým řešením hadřík, nebo houbička a speciální čistící přípravek. Zejména u barevných variant baterií jako např.: bílá, černá apod. je potřeba používat správné čistící prostředky, dle návodu výrobce.

Neváhejte a nechte se inspirovat naší širokou nabídkou vanových baterií.

Série vanových baterií