Jak vybrat podomítkovou baterii

Podomítkové baterie v sobě skrývají moderní stylové řešení pro Vaši koupelnu s širokým využitím. Tyto baterie mají lepší design, protože to, co nemá být vidět, je schované pod omítkou. Jednodušeji se i čistí, protože nemá téměř žádné záhyby, ve kterých se drží nečistoty. Tento model oceníte nejen v moderní koupelně z hlediska designu a čistých linií, ale i v malých koupelnách, protože baterie je tenká a nevyčnívá do prostoru před sebe. 

Stále platí pravidlo, že i podomítková baterie by měla ladit s ostatními bateriemi v koupelně. Vybírejte proto všechny baterie ze stejné série.

Počet výstupů

Dle zapojení rozdělujeme podomítkové baterie na jedno, dvou či tří cestné. Na každý vývod lze připojit jedno zařízení (ruční sprcha, hlavová sprcha, vanový výtok, bidetová sprška apod.). Hodí se proto jak do sprchového prostoru, tak k vaně, bidetu nebo k umyvadlu.

Jeden výstup
Jeden výstup

Baterií ovládáme pouze jeden výstup. Například pokud jí umístíme do sprchového koutu, můžeme pouštět vodu pouze do jednoho směru (jen ruční sprcha, jen horní sprcha). Baterie s 1 výstupem tedy neumožňuje přepínání. Tuto variantu můžeme také doporučit k instalaci k WC míse v kombinaci s bidetovou sprškou. Jedná se o moderní řešení intimní hygieny, které oproti bidetu, nezabere skoro žádné místo navíc. Lze tím pádem využít i v opravdu malých toaletách.

Dva výstupy
Dva výstupy

Baterií ovládáme dva výstupy. Můžeme ji instalovat jak do sprchového koutu, tak k vaně. Pokud chceme instalovat jako vanovou, lze baterii umístit na libovolné místo a nemusíme se obávat, že nám při koupání bude vadit výtokové ramínko. Napouštění je pak řešeno přes vanový sifon, který musí být vybaven výtokem do vany. Díky druhému výstupu můžeme bez problému přepínat mezi napouštěním do vany a ruční sprchou.

Ve sprchovém koutu je použití této varianty podobné. Přepínáme však mezi ruční sprchou a horní sprchou. Dále je potřeba instalovat i stěnový vývod pro napojení sprchové hadice.

Tři výstup
Tři výstupy

Tato varianta nabízí připojení tří výstupů. Lze použít např. pro sprchový prostor doplněný o masážní trysky. Nebo, pokud máte vanu a chcete jí zároveň využívat i pro sprchování, zvolte variantu baterie s 3 vývody vody. Budete moci napouštět vanu a přepínat mezi ruční sprchou a horní sprchou.

Údržba = čistota a delší životnost

Termostatické podomítkové baterie

Termostatické podomítkové baterie jsou tím nejvyšším levelem, kterého můžeme v této kombinaci dosáhnout. Na čisté linie a komfort termostatu si velmi rychle zvyknete. Odpadá zdlouhavé nastavování požadované teploty vody, nastavenou teplotu udržuje baterie sama.  Obsahuje i bezpečnostní dětskou pojistku a tím chrání proti opaření.

Výbava a design

Podomítková baterie se skládá ze 2 částí. První částí je tzv. podomítkový box, který obsahuje připojení na vodovodní řád a je skrytý pod omítkou. Druhou částí je už vrchní panel s ovládáním. Nekteří výrobci dodávají tyto 2 položky zvlášť, ale většina už je nabízena jako kompletní baterie vč. podomítkového boxu. K baterii je dále potřeba zakoupit sprchové příslušenství dle počtu zvolených vývodů. Pro 1 výstup je to ruční nebo hlavová sprcha, popř. bidetová sprška. Pro 2 výsupy je to nejčastěji ruční + hlavová sprcha, nebo pro vanu ruční sprcha + vanový výtok. Pro 3 výstupy např. ruční + hlavová sprcha + masážní spršky viz. odstavec počet výstupů.

Kvalitní, ale i cenově dostupné baterie jsou dnes osazeny keramickou kartuší, která zaručuje delší životnost a pohodlné ovládání. Pokud nechcete dokupovat veškeré příslušenství jako sprchovou hadici, hlavu a držák, můžete vybírat z kompletních podomítkových setů, které jsou navíc designově sladěny.

Velká část baterií se vyrábí v povrchové úpravě chrom. V současné době jsou ale stále oblíbenější barevné varianty. Bílá barva či kombinace chrom/bílá je symbolem čistoty a elegance. Černá? Ano i tato barva se do koupelny jistě hodí a je symbolem moderního a nadčasového vzhledu. Bronz, mosaz nebo zlato? Ano i tyto luxusní a retro povrchové varianty baterií máme v nabídce.

Výbava a design
Údržba = čistota a delší životnost

Údržba = čistota a delší životnost

Vodní kámen je největší nepřítel koupelen, proto je nutná pravidelná údržba, ale i prevence. Na vodovodní řád lze nainstalovat změkčovací filtr, který zamezuje tvorbě vodního kamene. Jelikož se ale jedná o poměrně drahé zařízení je pro spoustu hospodyň klasickým řešením hadřík, nebo houbička a speciální čistící přípravek. Zejména u barevných variant baterií jako např.: bílá, černá apod. je potřeba používat správné čistící prostředky, dle návodu výrobce.

Neváhejte a nechte se inspirovat naší širokou nabídkou podomítkových baterií.

Série podomítkových baterií