Jak vybrat Walk-In sprchovou zástěnu

Sprchové zástěny, nebo také lidově sprchové kouty Walk-In přinášejí nejmodernější řešení každodenní hygieny. Jedná se o bezdvéřové systémy tvořené jednou až dvěmi skleněnými stěnami a vrchní stabilizační vzpěrou. Tyto stěny oddělí sprchový prostor, ale opticky nenaruší celkovou harmonii koupelny. Walk-In tak působí velmi elegantně, moderně a nadčasově.

Správná velikost znamená minimální únik vody

Walk-In zástěny jsou vhodné spíše do prostornějších koupelen, kde můžete zvolit větší šířku a zamezit úniku vody. Jelikož Walk-In nemá dveře, tak je celkem jisté, že se alespoň část vody při sprchování dostane ven. Proto je potřeba zvolit správné řešení a velikost. Pokud se jedná o otevřený průchozí sprchový prostor pouze z jedné stěny, je potřeba zvolit šířku, která by měla být min. 120 cm. Hloubka by se v tomto případě měla pohybovat od 90 cm a výše. Většina uživatelů proto zpravidla instaluje Walk-In do rohu koupelny, díky čemuž si ušetří starosti s přebytečným únikem vody. Walk-In zástěny nabízíme v rozměrech od 70 cm do 160 cm, je tedy jen na Vás, jaké řešení si zvolíte a sestavíte.

Ukázka velikosti sprchového koutu
Druhá ukázka velikosti sprchového koutu
Do rohu
Instalace průchozí
Na vaničku

Instalace

Většinou se instalují přímo na podlahu bez vaničky, pouze se zabudovaným sprchovým žlabem, čímž také jednoduše vytvoříte bezbariérový sprchový prostor pro větší bezpečnost. Walk-In můžete instalovat do rohu koupelny, ale i pouze k rovné zdi pro průchozí variantu. Při instalaci ke zdi je sklo vždy zasazeno ve stěnovém profilu. Na sprchovou vaničku lze instalovat také.

Materiály

Zde je to opravdu jednoduché. V nabídce jsou skla výplní o tloušťce 4, 5, 6 a 8 mm, která mohou být čirá tzv. transparentní, nebo matná či jen s dekorem. Sklo pro Walk-In doporučujeme v tloušťce 6 nebo 8 mm pro lepší stabilitu resp. pevnost. Alu profily jsou použity pouze pokud je sklo přisazeno ke zdi a i zde můžete volit z několika variant povrchu jako např.: chrom, stříbro, bílá nebo čená.

Ukázka materiálu sprchového koutu (neprůhledné sklo)
Druhá ukázka velikosti sprchového koutu (tmavé sklo)
Snadná údržba

Snadná údržba

Jednou z největších výhod těchto zástěn je velice snadná údržba. Walk-In tvoří pouze skleněné tabule, jsou tedy bez pantů, posuvných mechanizmů, madel apod., proto se prakticky nemají kde usazovat nečistoty, ale především vodní kámen. Věřte, že každá žena hospodyně za toto bude opravdu vděčná.

Co Vás možná ani nenapadne?

Jelikož se jedná o otevřený sprchový prostor, bude Vaše každodení hygiena ve Walk-In pravděpodobně o něco chladnější. Pára se jednoduše nemá kde udržet a uniká do prostoru celé koupelny. Pro zmrzlíky je tedy lepší uzavřený sprchový prostor, který nabízí sprchové kouty a dveře.

Neváhejte a nechte se inspirovat naší nabídkou.

Ukázka sprchového koutu se žlabem

Série Walk-in sprchových zástěn