Jak vybrat dřezovou baterii

Dřezová baterie je jedna z nejpoužívanějších baterií v domácnosti. I když se může zdát, že její role je kvůli myčce na nádobí překonána, tak opak je pravdou. Je proto opravdu důležité, vybrat ten správný typ.

Instalace dřezové baterie

Dle instalace rozdělujeme dřezové baterie na stojánkové a nástěnné. Pokud zvolíte stojánkovou baterii, tak je pro Vás důležitý parametr její výška. Je to proto, aby se Vám i ten největší hrnec dobře myl. U nástěnné baterie je potřeba zkontrolovat rozteč přívodu teplé a studené vody. Rozteč je 150 mm nebo 100 mm (s roztečí 100 mm se setkáváme u starších instalací resp. staveb). V současné době je standardní rozteč 150 mm.

Pákovou nebo kouhoutkovou variantu?

Z hlediska komfortu je do kuchyně nejvhodnější páková varianta. Ovládání je praktičtější, rychlejší a citlivější. Díky tomu můžete snížit spotřebu vody. Kohoutkové baterie instalujeme nejčastěji do interierů v retro stylu.

Výbava a design

Kvalitní, ale i cenově dostupné baterie jsou dnes osazeny keramickou kartuší, která zaručuje delší životnost a pohodlné ovládání. Perlátory resp. spořiče vody jsou ekonomickým, ale i praktickým řešením. Díky usměrnění a provzdušnění proudu dokáží uspořit i více jak 50% vody.

Velká část baterií se vyrábí v povrchové úpravě chrom. V současné době jsou ale stále oblíbenější barevné varianty. Bílá barva či kombinace bílá chrom je symbolem čistoty a elegance.Černá? Ano i tato barva se do kuchyně jistě hodí a je symbolem moderního a nadčasového vzhledu. Stále více jsou oblíbenější i granitové baterie, které dokonale sladíte s granitovým dřezem. Bronz, mosaz nebo zlato? Ano i tyto luxusní a retro povrchové varianty baterií máme v nabídce.

Výbava a design
Údržba = čistota a delší životnost

Údržba = čistota a delší životnost

Vodní kámen je největší nepřítel koupelen, proto je nutná pravidelná údržba, ale i prevence. Na vodovodní řád lze nainstalovat změkčovací filtr, který zamezuje tvorbě vodního kamene. Jelikož se ale jedná o poměrně drahé zařízení je pro spoustu hospodyň klasickým řešením hadřík, nebo houbička a speciální čistící přípravek. Zejména u barevných variant baterií jako např.: bílá, černá apod. je potřeba používat správné čistící prostředky, dle návodu výrobce.

Neváhejte a nechte se inspirovat naší širokou nabídkou dřezových baterií.

Série dřezových baterií