banner

Rekuperace větrání na klíč

Ikona: Návštěva a zaměření
Návštěva a zaměření
zaměření objektu realizace ZDARMA
Ikona: Konzultace a poradenství
Konzultace a poradenství
pomůžeme Vám s optimalizací ZDARMA
Ikona: Vypracujeme řešení
Vypracujeme řešení
podrobná cenová kalkulace ZDARMA
Ikona: Zrealizujeme
Zrealizujeme
kvalitně a v domluveném termínu

Nabízíme:

  • zaměření objektu realizace ZDARMA!
  • odborné poradenství - pomůžeme Vám s optimalizací rekuperačního systému ZDARMA!
  • vypracujeme podrobnou cenovou kalkulaci se zajímavými individuálnimi slevani pro Vás ZDARMA!
  • realizujeme rekuperační systémy a rozvody vzduchu po objektu s možností přitápění objektu
  • zajišťujeme záruční a pozáruční servis
  • zajistíme dotace NZU

Neváhejte a kontaktujte nás.


S českou firmou Atrea spolupracujeme již přes 15 let. Máme za sebou více jak 100 instalací všech typů rekuperací od bytových, pro rodinné domy a bazény RD, firmy i velké průmyslové provozy po celé ČR. Naši pracovníci musí absolvovat pravidelná školení ke kterým získáváme certifikáty pro instalace danných zařízení. Díky bohatým zkušenostem v této oblasti, můžeme nabídnout jen ty nejlepší služby, profesionální přístup i odvedenou práci to vše za konkurenceschopné ceny. Nabídka rekuperačních jednotek je neustále doplňována o nové typy jak výrobce Atrea, tak i ostatních značek jako např. Zehnder, 2VV, Regulus a Korado. Stále tedy držíme krok s dobou. Budeme rádi, když se na nás s Vašim požadavkem obrátíte.


Co je větrání s rekuperací tepla

Systém větrání s rekuperací tepla slouží k zajištění optimální výměny vzduchu v objektu a zároveň minimalizaci tepelných ztrát při větrání. Tepelné ztráty větráním u běžných rodinných domů, kde je větrání zajištěno systémem mikroventilace nebo okenních štěrbin, tvoří až 40 % celkové ztráty objektu.

K čemu slouží větrání s rekuperací tepla

Moderní nízkoenergetické a pasivní rodinné domy se proto již prakticky bez systému nuceného větrání s rekuperací tepla neobejdou. Stále větší nároky na těsnost obvodového pláště budovy i ostatních konstrukčních prvků vedou k faktu, že v objektu není zajištěna dostatečná výměna vzduchu a hrozí problémy s vlhkostí, se vznikem plísní a s množením mikroorganismů jako jsou např. roztoči, což mnohdy může vést i ke zdravotním problémům obyvatel domu.

Tyto problémy po instalaci ventilačního systému odpadají. Objekt je větrán automaticky, i v době kdy není obýván, v tuto dobu s nižší intenzitou výměny vzduchu.

Rekuperační výměník je dnes nedílnou součástí moderních větracích systémů. Slouží k předání tepla mezi odváděným znehodnoceným a přiváděným čerstvým vzduchem do objektu. Je třeba si však uvědomit, že se nejedná o vytápění, ale pouze o zajištění nutné výměny vzduchu a je tedy třeba v objektu uvažovat s nezávislou otopnou soustavou i zdrojem tepla.


Rekuperační jednotky Atrea Duplex EC5-E/ECV5-E pro byty a domy

Rovnotlaké větrací rekuperační jednotky, vybavené úspornými EC ventilátory typu volného oběžného kola a by-passovou klapkou. Zařízení je možné doplnit o volitelné vestavěné nebo externí příslušenství – entalpický výměník, elektrický dohřívač, uzavírací klapky, cirkulace atd. Jednotky jsou určeny pro podstropní a nástěnnou instalaci. Dle účelu využití je možná volit z několika úrovní regulace. Samozřejmostí je široká škála externích vstupů od čidel kvality vzduchu, ovládání z koupelen nebo kuchyně.

         


Rekuperační jednotky Duplex RA5, RB5, RK5

Vzduchotechnický systém s jednotkou řady DUPLEX R5 zajišťuje ve všech variantách instalace rovnotlaké větrání s rekuperací tepla. Správně navržený větrací systém zajišťuje přívod čerstvé filtrovaného vzduchu do každé obytné místnosti a kuchyně a současně odtah odpadního vzduchu ze sociálních zařízení, WC, koupelny a kuchyně. Díky unikátnímu systému cirkulace vnitřního vzduchu v objektu je možné zajistit dohřev po rekuperaci, rozvod tepelných vnitřních zisků po objektu, chlazení nebo teplovzdušné vytápění bez nutnosti další otopné soustavy. Společnost ATREA nabízí tento systém jako kompletní stavebnici, skládající se z těchto hlavních součástí:

  • větrací rekuperační jednotka s cirkulaci řady DUPLEX R5
  • tepelná čerpadla a akumulační zásobníky
  • kompletní systém měření a regulace s možností ovládání i dalších částí systému (např. zónové klapky, zemní výměníky tepla, tepelná čerpadla atd.) vč. připojení přes internet
  • ucelený systém vzduchotechnických rozvodů a tvarovek ATREA, vhodný pro všechny požadované varianty 


Rekuperace Zehnder

Systémy komfortního větrání Zehnder představují řešení pro optimální výměnu vzduchu, která je řízena automaticky dle individuálních  požadavků. Vzájemně dokonale sladěné součásti systému přivádí nepřetržitě do interiéru čerstvý, čistý vzduch a odvádí vydýchaný, spotřebovaný vzduch. Díky vysoce účinné rekuperaci tepla (až 95 %) lze dosáhnout významné úspory nákladů na vytápění a s volitelným entalpickým výměníkem tepla je možná také rekuperace vlhkosti (až 65 %). 


Rekuperační jednotky pro jednu místnost

Decentrální větrací jednotka, nebo také rekuperační jednotka pro jednu místnost je zařízení se zpětným získáváním tepelné energie při rovnotlakém řízeném větrání. Její instalace je vhodná jak při renovacích objektů, tak při nové výstavbě. Je určena pro domy, byty a rekreační objekty, ale především do koupelen, kde je často vysoká vlhkost.

Kontaktujte nás